Ngjela: Janë dy kolona të mëdha të korrupsionin shqiptar, janë gjykatat dhe politika e lartë

Shqipëria

Ngjela: Janë dy kolona të mëdha të korrupsionin shqiptar, janë gjykatat dhe politika e lartë

Më: 12 shkurt 2021 Në ora: 08:36
Spartak Ngjela

I ftuar në PolitikOn, avokati Spartak Ngjela u shpreh se janë dy kolona të mëdha të korrupsionin shqiptar; është gjykata dhe politika e lartë.

Ngjela: Janë dy kolona të mëdha të korrupsionin shqiptar; është gjykata dhe politika e lartë, qeveritë. Këto të fundit kishin një marrëveshje të heshtur me gjykatën në funksionin të korrupsionin.

Marrëveshje ishte që nuk fillohet çështja për korrupsion pavarësisht hetimeve, ndërsa politika nuk merrej me ta se ishin të pavarur. Të gjithë lëshoheshin.

Gjykata e Lart edhe ajo Kushtetuese janë hequr për korrupsion. Janë hequr të gjithë nga ONM-ja. Eliminimi filloi nga këto gjykata, se pa heqjen e tyre nuk bëheshin dot ligje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat