Vaksinimi i të moshuarve personalitete – Dasho: Rama, borati që kaloi çdo kufi

Shqipëria

Vaksinimi i të moshuarve personalitete – Dasho: Rama, borati që kaloi çdo kufi

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 16:13
Erion Dasho

Mjeku i njohur Erion Dasho ka reaguar në lidhje me deklaratën më të fundit të kryeministrit Edi Rama, se përveç të moshuarve personalitete do të vaksinohen edhe “njerëzit e zakonshëm”.

Në një postim në “Facebook”, Dasho shkruan se dikush duhet t’i kujtojë “personazhit grotesk” – të cilit gjithashtu i drejtohet si Borati – se jetojmë në një shoqëri të barabartë, ku njerëzit nuk ndahen në të zakonshëm dhe të jashtëzakonshëm.

Risjellim në vëmendje se të parët të moshuar që u vaksinuan në Tiranë, në qendrën e vaksinimit “Air Albania”, janë figura të njohura, si ish-presidenti Alfred Mojsiu, aktorja e mirënjohur Margarita Xhepa apo Tinka Kurti, etj.

Postimi i Erion Dashos 

Borati kalon çdo kufi!

Borati sot deklaroi se përveç personaliteteve do të vaksinohen edhe "njerëzit e zakonshëm". Dikush duhet t'i kujtojë këtij personazhi grotesk se jetojmë në një shoqëri të barabartë ku njerëzit nuk ndahen në të zakonshëm dhe të jashtëzakonshëm.

A e ka lexuar ndonjëherë Kushtetutën ky njeri??!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat