Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur në Berat

Shqipëria

Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur në Berat

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 07:52
Ilustrim

Humb jetën nga Covid-19 mjeku i Spitalit Rajonal të Beratit, Gëzim Lamaj.

63-vjeçari, mjek ekografisht dhe radioskopist, ishte shtruar prej disa ditësh në Spitalin Covid-1 në Tiranë.

Një ditë më parë, Ministria e Shëndetësisë njoftoi për 21 viktima dhe 986 infektime të reja.

Ndryshe, dje u raportuan 21 vdekje, 986 të infektuar dhe 682 në spitale Covid.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat