Edi Rama të hënën në Bruksel/ Takime me Borrel-in dhe presidenten Ursula von der Leyen, ja çfarë pritet

Shqipëria

Edi Rama të hënën në Bruksel/ Takime me Borrel-in dhe presidenten Ursula von der Leyen, ja çfarë pritet

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 13:45
Edi Rama dhe Ursula von der Leyen

Kryeministri Edi Rama pritet të jetë të hënën në Bruksel, ku në axhendë është edhe një takim me ministrin e BE për Punët e Jashtme, Josep Borrel, dhe presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen.

Mes temave që pritet të diskutohen është ecuria e Shqipërisë në integrimin evropian.

 Dhe përdorimi i fondeve të BE-së për rindërtimit, që u akorduan pasi Shqipëria u godit nga tërmeti.

Sjellim në vëmendje që në fillim të këtij viti Rama ka lëshuar disa kritika në drejtim të unionit, që lidhen me procesin e vaksinimit anti-Covid.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat