Manastirliu takim me bluzat e bardha tek Covid3: Situata delikate, mbi 600 pacientë po marrin trajtim

Shqipëria

Manastirliu takim me bluzat e bardha tek Covid3: Situata delikate, mbi 600 pacientë po marrin trajtim

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 14:54
Manastirliu takim me bluzat e bardha tek Covid3

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është ndalur ditën e sotme në spitalin Covid3, ndërsa ka zhvilluar një takim me personelin shëndetësor.

Manastirliu tha se synohet që brenda dy javëve të marsit të mbyllet edhe procesi i vaksinimit për bluzat e bardha. Gjithashtu ajo u shpreh se situata e koronavirusit në vend është delikate dhe se aktualisht në të gjitha spitalet Covid, por marrin trajtim për koronavirusin më shumë se 600 pacientë.

Ministrja e Shëndetësisë i bëri apel qytetarëve që të tregohen vigjilent  dhe të respektojnë masat për parandalimin e përhapjes së Covid-19, ndërsa shtoi se procesi i vaksinimit nisi sot edhe në Korçë.

Jemi në një situatë delikate dhe gjithë angazhimi i personelit shëndetësor në të gjitha spitalet Covid është drejtuar tek shërbimi i pacientëve. Janë më shumë se 600 pacientë duke u trajtuar në spitalet tona Covid”, tha Manastirliu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat