Aksioni në Laç, policia mbajti të fshehtë shoqerimin e Ervis Martinajt

Shqipëria

Aksioni në Laç, policia mbajti të fshehtë shoqerimin e Ervis Martinajt

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 18:58
Aksioni në Laç, policia mbajti të fshehtë shoqerimin e Ervis Martinajt

 

Burime bëjnë me dije se ditën kur është bërë operacioni blic në Kurbin nga RENEA, mes të shoqeruarve janë edhe Ervis Martinaj dhe Erigers Mihasi, ndërsa u arrestua Cen Karriçi.

Policia nuk ka dhënë informacione në lidhje me personat e shoqëruar si dhe ka qenë tepër e rezervuar rreth marrjes në pyetje të tyre, arsyet e shoqërimit dhe çfarë kanë dëshmuar.

Martinaj dhe Mihasi janë lënë të lirë pohojnë të njëjtat burime brenda disa orëve, ndërsa Karriçi ndodhet ende në burg.

Operacioni inrealizuar brenda kompleksit luksoz “Arbëria Palace” në Fushë-Milot në pronësi dhe në territorin përreth të Ervis Martinajt ndërsa u sekuestrua edhe një armë zjarri në afërsi të kompleksit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat