Zjarr në një banesë në Berat, flakët përhapen në dy shtëpitë ngjitur dhe në pallatin përballë

Shqipëria

Zjarr në një banesë në Berat, flakët përhapen në dy shtëpitë ngjitur dhe në pallatin përballë

Më: 8 mars 2021 Në ora: 07:29
Foto ilustrim

Një zjarr ka përfshirë gjatë natës së kaluar një banesë në qytetin e Beratit.

Policia njofton se flakët janë përhapur edhe dy banesa të tjera ngjitur, si dhe në katin e tretë të pallatit përballë.

Informacion paraprak

Gjatë natës në banesën e shtetasit J.V., ka rënë zjarrë, për pasojë zjarri është përhapur dhe në dy banesa të tjera ngjitur, të shtetasve R.S dhe P.N si dhe në katin e tretë të pallatit përballë në banesën e shtetasit M.H.

Pas ndërhyrjes së shërbimeve zjarrfikës zjarri është vënë nën kontroll.

Grupi hetimor është në vendgjarje ku po bënë kqyrjen e vendit të ngjarjes, nëse ka jetë njerëzish të humbura dhe për të përcaktuar shkakun e rënies së zjarrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat