LSI prezanton kandidatët për deputetë në 12 qarqe

Shqipëria

LSI prezanton kandidatët për deputetë në 12 qarqe

Më: 8 mars 2021 Në ora: 22:14
Foto ilustrim

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar në ditën e sotme, emrat e të gjithë kandidatëve për deputetë në 12 qarqe të vendit, të cilët do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit.

Në një dalje për mediat, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi teksa lexoi emrat, u shpreh se skuadra e saj do të përfaqësojë LSI dhe do të sjellë ndryshimin e Shqipërisë.

“Kjo skuadër e madhe që do të përfaqësoje LSI do të drejtojë shqiptaret drejt ndryshimit. Ne presim përmbysjen e një klike anti qeveritare,  anti shtet dhe anti vlera”, tha ndër të tjera Kryemadhi.

Ajo që bie në sy është kandidimi i kryetares, Monika Kryemadhi në 3 qarqe, Tiranë, Elbasan dhe Fier, ku renditet e para.

Ish-këshilltari i Presidentit Meta dhe ish-kreu i SHISH, Bahri Shaqiri do të kandidojë në qarkun e Durrësit, ku është renditur i dyti në listë. Qarku i Beratit kryesohet nga Ardit Çela, ndersa Durrësi nga Elona Guri.

Ndërkohë, Lefter Maliqi, i cili kaloi në listat e LSI renditet i 7-ti në qarkun e Beratit.

Ndërsa ish-kreu i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi do të jetë i katërti në listen e Durrësit.

Me këtë listë të kandidatëve, LSI tejkalon kuoten gjinore për përfaqësimin e gruas.

Qarku VLORE

LUAN RAMA

GRISEJDA MYSLYMI

DHIMITRAQ LAPA

DIKNES BUSHAJ

FERDINAND ALIGJONI

LIRI DËMA

GJERGJI MANO

ENTELA SHKURTI

ANXHELA SHENAJ

JOANA RUÇI

EVERTON SHEHAJ

ILIR HYSI

QARKU TIRANE

MONIKA KRYEMADHI

ERISA XHIXHO

PETRIT VASILI

KLAJDA GJOSHA

PËRPARIM SPAHIU

EDMOND HAXHINASTO

FLOIDA KËRPAÇI

NORA MALAJ

KLEVI POJANA

SILVA CAKA

BESNIK JAKAJ

ALDI FUSHA

ERIONA BIXHA

FAIK BASHA

BLERDI LIÇAJ

PETRIT BARA

VIRON BEZHANI

ESMERALDA DEMIRAJ

ARBEN MUÇAJ

SOKOL PONARI

ELONA DHIMA

ETION JOKA

LEMI MUÇAJ

MELISA CAHANI

VOJO BREGU

AGRON KARAJ

SARA KAU

ARDIAN HASALAMI

DENIS HIDRI

IVA ÇARÇIU

ERALD KAJA

KLODIAN DOKA

NIKOLETA PETI

ALERT ZHURDA

ARBEN RROKO

BRISIDA SHEHAJ

QARKU BERATIT

ARDIT ÇELA

BLENARD NONAJ

ESMERDALA QIORKO

PETRIT SINAL

ILIR OBONI

LEFTER MALIQI

ESMERALDA HOXHA

SHKËLQIM TAFA

QARKU SHKODER

AGRON ÇELA

EDMOND NDOU

LINDITA REÇI

ILIR HYSENI

ERLINDA KAVAJA

MELISA BROJAJ

SONELA RADOHIMA

ELSIDITA SELAJ

HASHIM TAFILAKU

ELMIRA ZEFI

ELVIS METANI

JALLDIZ KASDTRATI

QARKU LEZHE

VIKTOR TUSHA

ERTILA NIKOLLA

PETRIT GJONI

DILA PRENGA

DED NDRECA

ADELAJDA GEGA

ERDUART BARDHOKU

ALGERTA SHABANI

EMILJANO GJONAJ

QARKU KUKËS

ERBLIN BULICA

FIQIRETA ÇELA

ARBËR ARIFAJ

QARKU KORÇES

ENDRIT BRAHIMLLARI

GENTIAN ÇALA

BRUNILA PASKALI

PETRIKA MELE

THANAS POÇI

ISMERALDA SEJDOLLI

AVNI SPAHOLLI

ERGIN CIKOPANI

SUELA DINELLAI

LEONS HASANAJ

MARJETA BIBA

PANDI JANI

QARKU GJIROKASTER

VANGJEL TAVO

MYRVETE ASQERI

ELTON ISMAILI

ALBERT MALA

ERALD ALIKA

FRESKIDA ÇAKO

QARKU FIER

MONIKA KRYEMADHI

KEJDI MEHMETAJ

KLAJDI BOGDANAJ

ARBEN ÇUKO

ALMA MALIA

ARDIAN ALUSHI

SARIOLA JANKO

JUARD MYFTARAJ

KRISTIAN KINA

LUISIDA MUHO

ETNOR KRAKULLI

RENATO BASHOLLI

BLERTA PROGONATI

EMILJANO BRAKA

MARINGLEN SHEHAJ

MIGENA IDRIZAJ

SOTIR ZARKA

BESMIR GROPA

QARKU ELBASAN

MONIKA KRYEMADHI

ALTIN TOSKA

ERMIR GJINISHI

VLADIMIR MUKA

SOKOL SKURA

MIRANDA RIRA

MIMOZA TRIMI

KLAUDIA KRASNIKA

DYLBER DERVISHI

SINDI LALOSHI

ARTUR TOPI

FRANKO HAKILJA

MARSIDA SHEHU

SAIMIR KUMRIA

EMIRJAN MEKSHI

QARKU DIBER

HAJRI LAÇI

BLENDI GURRA

LULJETA SKURRA

MERITA HOXHA

BORA KACI

ALTIN KOLTRAKA

QARKU DURRES

ELONA ADIL GURI

BAHRI FEHMI SHAQIRI

ENON XHEVDET KARAPICI

SHEMSI SELIM PREMÇI

KONTJANA VASIL KUÇI

HYSNI SABRI CACA

BUJAR FILO DHIMA

REXHINA MËHILL LEKA

GAZMIR FIQIRI TAHIRI

RAMAZAN HALIL TOPUZI

BERINDA RIFAT BULKU

ERALDO FAIK LUKU

DURIM MUHAREM HOÇJA

DANJELA SHEFQET TEMA

ARTUR ISMAIL BAKU

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat