Kush është 46-vjeçari i arrestuar nga Elbasani, çfarë i kishte ndodhur para 13 vitesh

Shqipëria

Kush është 46-vjeçari i arrestuar nga Elbasani, çfarë i kishte ndodhur para 13 vitesh

Më: 11 mars 2021 Në ora: 08:48
Foto ilustrim

13 vjet pas dënimit nga gjykata italiane, për dy vepra penale, një shtetas shqiptar është arrestuar për t’u ekstraduar në shtetin fqinj.

Eduart (Artan) Haxhi, 46 vjeç, banues në Elbasan, u vu në pranga nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Operacionale” në Drejtorinë Vendore e Policisë Elbasan dhe Interpol Tirana/

“Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Torino, Itali, në datën 04.03.2008, e ka dënuar me 10 vjet e 4 muaj burgim, për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Shtyrje për prostitucion në rrethana rënduese”, parashikuar nga Kodi Penal italian”, tha Policia.

Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga zyra e Interpolit Tiranë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat