Ndërron jetë nga COVID-19 mjeku i njohur

Shqipëria

Ndërron jetë nga COVID-19 mjeku i njohur

Më: 13 mars 2021 Në ora: 09:42
Geron Hysi

Ka ndërruar jetë si pasojë e Covid 19 mjeku i njohur Geron Hysi, i cili prej një muaj përballej me vdekjen në Turqi, në gjendje të intubuar.

Lajmin e hidhur e konfirmon mjeku Tritan Kalo:

Kohë kovidiane….13.03.2021….E pabesueshme por dhëmbshurisht e vërtetë….Sars-Cov2/Covid-19 edhe kësaj here goditi tinëzisht….Armatës së Mantelbardhëve nga sot e tutje do ti mungojë një anëtar i shquar i saj, Dr. GERON HUSI….

Gojëmbëli, zemërmadhi, mëndjendrituri, buzëgazi, fjalëpaku dhe punëshumi si ai….Vinte kurdoherë te ne në Infektiv për konsultat Endokrinologjike, e sillte kurdoherë me vete një fllad induktues të optimizmit jetësor….I kthjellët, i saktë e profesionalisht i përkryer në çdo gjë që bënte…Kam mbi 30 vite njohje personale me Dr. Gerin, ndaj edhe tash që po hedh këto fjalë në FB tim ende nuk më besohet se është ky takimi im i fundit me të…

Buzëqeshja, optimizmi dhe humori yt do mbeten përjetësisht të skalitura në mëndjen time….Dr. Matildës dhe Ergit ju shpreh ngushëlimet më vëllazërore…..Të bëhen të fortë dhe të jenë kurdoherë krenar për Mjekun, Bashkëshortin, Babain dhe Kolegun tonë shëmbullor, Dr. Geron Husin… U prehsh në Paqen e përjetëshme Mik!!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat