Pranga të riut në Vlorë, pas kontrollit të ushtruar në shtëpi policia i gjen….

Shqipëria

Pranga të riut në Vlorë, pas kontrollit të ushtruar në shtëpi policia i gjen….

Më: 16 mars 2021 Në ora: 11:50
Foto ilustrim

Një 30-vjeçar, banues në në fshatin Shushicë të Vlorës është vënë nën prangat e policisë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjetën 200 doza me lëndë narkotike, të dyshuar cannabis sativa.

30-vjeçari akuzohet për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”

Njoftimi i policisë/ Vlorë

Vijon puna e pandërprerë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Goditet një rast i veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, shtetasin A. R., 30 vjeç, banues në fshatin Shushicë, Vlorë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 200 doza me lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat