Akuzat për pastrim parash, SPAK i konfiskon të dënuarit qindra-mijëra euro pasuri

Shqipëria

Akuzat për pastrim parash, SPAK i konfiskon të dënuarit qindra-mijëra euro pasuri

Më: 23 mars 2021 Në ora: 17:29
Foto

SPAK në përfundim të shqyrtimit gjyqësor ka vendosur të konfiskojë pasuritë e të dënuarve Astrit Beqiri dhe Dhimitri Shkodrani.

Këtyre personave u është konfiskuar:

Një pulari  “Rens 2015 SHPK”
“Volkswagen Golf
Furgon Iveco
BMW X5
Benz E Class
Daimler Chrysler
Apartament në Velipojë me vlerë rreth 95 mijë euro.
Apartament në Velipojë, me vlerë  rreth 95 mijë euro.
Apartament në Velipojë me vlerë rreth 93 mijë euro.
173 500 euro dhe  8 milion e 629 mijë lekë të gjendura cash në shtëpinë e Astrit Beqirit.

Po ashtu u konfiskuar edhe një ndërtesë 4 katëshe me pishinë e ndodhur në Shkodër si dhe një mjet tip JEEP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat