Orientimi i votës në Vlorë/ PS merr 61%, Opozita e bashkuar 38% dhe 1% partitë e tjera

Shqipëria

Orientimi i votës në Vlorë/ PS merr 61%, Opozita e bashkuar 38% dhe 1% partitë e tjera

Më: 24 mars 2021 Në ora: 08:45
Ilustrim

Në Vlorë, Partia Socialiste konfirmohet si një forcë fituese me 59-63% të orientimit të votës, me një mesatare 61%.

Ndërkohë, koalicioni opozitar merr 31-35%, me një mesatare prej 33%.

LSI-ja nga ana tjetër luhatet në shifrat 3-7%, me një mesatare 5% në këtë qark.

Partitë e tjera luhaten me 0-2%, me një mesatare 1%.

Referuar shifrave të vitit 2017, PS është rritur me 1% dhe PD ka pësuar një rritje të ndjeshme me 7.7%.

Ndërsa LSI ka pësuar rënie me 6.2%.

Shifra e të pavendosurve në Qarkun e Vlorës kap një shifër prej 23%.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat