U dërgua me urgjencë në spital, vdes i dënuari nga burgu i Drenovës

Shqipëria

U dërgua me urgjencë në spital, vdes i dënuari nga burgu i Drenovës

Më: 25 mars 2021 Në ora: 23:15
Foto ilustrim

Një i dënuar ka ndërruar jetë në burgun e Drenovës. Gazetarja e ABC, Lediona Xheladinaj raporton se viktima është Edmond Jonuzi 41 vjeç.

I burgosuri është dërguar në spitalin e Korçës në gjendje të rënduar shëndetësore, por pavarësisht ndihmës nga mjekët ndërroi jetë.

Ai ishte i dënuar me 12 vite burg për plagosje dhe i kishin mbetur edhe 4 vite për ta përfunduar.

Zyrtarisht ende nuk dihen shkaqet e vdekjes, ndërsa një burim i tha ABC, se i dënuari vuante nga zemra dhe depresioni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat