Kështu e uron Edi Rama - Vjosa Osmanin

Shqipëria

Kështu e uron Edi Rama - Vjosa Osmanin

Më: 5 prill 2021 Në ora: 09:09
Edi Rama, Vjosa Osmani

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur zgjedhjen e Vjosa Osmanit si presidente e Kosovës.

Rama thotë se zgjedhja e Presidentes së re të Kosovës dje nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek puna për realizimin e programit qeverisës.

Kryeministri Rama shkroi këtë postim në Twitter:

Zgjedhja e Presidentes së re të Kosovës dje nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek puna për realizimin e programit qeverisës! Qoftë një punë e mbarë dhe e suksesshme për popullin!

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat