Oga: E frikshme se shteti dhe partia janë bërë një, jemi një Big Brother i madh

Shqipëria

Oga: E frikshme se shteti dhe partia janë bërë një, jemi një Big Brother i madh

Më: 14 prill 2021 Në ora: 00:00
Edi Oga

Në Tempora, moderatori dhe skenaristi Edi Oga u shpreh se është e frikshme është se shteti dhe partia janë bërë një.

Oga: Ne jetojmë në një kohë me shumë frikëra dhe në një fushë të madhe. Deri dakord jam dakord se meqë e kemi dhënë një herë, nuk e dimë nëse do të ruhet sekret.

Ne kemi dhënë shumë të dhëna personale në vende të ndryshme. Këtu bëhet fjalë për shtetin. Ajo që është e frikshme është se shteti dhe partia janë bërë një.

Dhe këtu duket se kryetari i partisë është bërë edhe kreu i shtetit. I gjithë vendi është bërë një Big Brother i madh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat