Parashikimi i motit për ditën e sotme

Shqipëria

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Më: 15 prill 2021 Në ora: 07:24
Foto ilustrim

Sipas MeteoAlb: Moti në vendin tonë do të mbizoterohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme por pa mundur të sjellin reshje gjatë paradites.

Por pasditja sjellë reshje të pakta shiu e dëbore në zona të izoluara të rajonit verior dhe verilindor të territorit.

Temperaturat e ajrit do të ulen sërisht me të paktën 2 gradë në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Verior- Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat