Të shtunën arrijnë në Shqipëri edhe 40 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

Shqipëria

Të shtunën arrijnë në Shqipëri edhe 40 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

Më: 15 prill 2021 Në ora: 14:14
Foto ilustrim

Gjatë fundjavës Shqipëria do të sigurojë edhe 40 mijë doza të tjera të vaksinës AstraZeneca, nga sistemi COVAX.

Kështu ka bërë të ditur Ministrja e Shëndetësisë e Shqipërisë, Orgeta Manastriliu, gjatë një takimi në Kamëz ku ishin së bashku me kryeministrin Edi Rama duke ndjekur nga afër procesin e vaksinimit që po vijon atje.

Manastriliu tha se tanimë kanë kaluar shifrën e 200 mijë të moshuarve që kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër virusit COVID-19 dhe gjatë fundjavës do të nis vaksinimi i operatorëve ekonomik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat