Ilir Meta apel qytetarëve: Ruani qetësinë!

Shqipëria

Ilir Meta apel qytetarëve: Ruani qetësinë!

Më: 19 prill 2021 Në ora: 21:22
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta thotë se patronazhistët janë në rrezik për shkak të shtimit të njerëzve që kërkojnë t’i njohin.

Sipas tij, qytetarët duhet të ruajnë qetësinë dhe të dëgjojnë mesazhet e mençura të klerikëve fetarë.

“Po i shoh ne rrezik patronazhistet, sepse tani te gjithe jane vene ne kerkim te tyre. Une u bej thirrje qytetareve te ruajnë qetësinë dhe te degjojne mesazhet e mencuara te klerikeve tane fetare per te shkuar paqësisht drejt 25 prillit.

I shoh në rrezik patronazhistët, sepse njerëzit janë nervozuar shumë dhe po kërkojnë pikërisht ata. Çfarë mund të bëj Presidenti kur sheh që ka akte dhune?! Çfarë duhet të prese Presidenti? Që e gjithë Shqipëria të jetë si Shijaku dhe Dibra? Kjo kurrë nuk ka për të ndodhur. Sot Mbrojtja e Atdheut është detyre mbi detyrat.

Mbrojtja e Atdheut është që të  gjithë qytetarët të  shkojnë të votojë në 25 prill. Vota e tyre do sigurojë të ardhmen, mbrojtjen e familjes dhe të ardhmen e fëmijëve të tyre. Vota e 25 prillit, do të vendose ligjin dhe do mbrojë të drejtat dhe liritë e tyre”, thotë Presidenti Meta në tv Skampa në Elbasan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat