Presidenti Meta nga Kavaja: Ardi Veliu, lëri motivet e dobëta!

Shqipëria

Presidenti Meta nga Kavaja: Ardi Veliu, lëri motivet e dobëta!

Më: 19 prill 2021 Në ora: 22:34
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta vizitoi mbrëmjen e sotme selinë e Partisë Demokratike në Kavajë ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 27 vjeçar.

Presidenti i bëri thirrje kryeministrit Rama t’i thërrasë mendjes pasi Shqipëria është bërë gaz i botës.

Meta: Kam një paralajmërim; të jetë gjaku i fundit për zgjedhje! Ti as Kushtetutë nuk njeh, por nuk njeh rregullat e shqiptarit. Ti ke çuar rrugaçët për të hyrë në shtëpinë e PD-së. I keni lëshuar bandidët tërë natën. Iu ke mbushur mendjen se gjoja ke mandatin e tretë. Prandaj thirri mendjes. Lëri qytetarët të votojnë të lirë dhe të qetë. Ti e dhunove marrëveshjen e 5 qershorit. Ke bërë qindra krime zgjedhore këto ditë. Je ti që i fute kriminelët në politikë. Nga njëra anë i ke hequr dhe nga ana tjetër, drejtojnë atje.

I ftoj qytetarët të ruajnë qetësinë dhe shërim! Ardi Veliu lëri motivet e dobëta. Është serioze çështja. Mos i lini ata që janë në kërkim të bredhin sepse do ketë veprime spektakolare që nuk u shkon mendja.

Nuk preket më vota e asnjë shqiptari. Ka çuna problematikë? Po kur të bëhet gjithë populli problematik me Presidentin në krye? Mblidh mendjen Edi Rama se u bëmë gazi i botës. Jemi 10 vjet mbrapa Malit të Zi.

Shko te SPAK-u dhe rrëfehu vetë me qetësi. Presidenti e ka për detyrë të bëjë thirrje për reflektim. Të jeni në gatishmëri maksimale për të mbrojtur demokracinë, për të mbrojtur të ardhmen tuaj, fëmijët tuaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat