Pediatria e re e Tiranës/ Manastirliu: Investimi do t’i shërbejë jo vetëm Tiranës, por gjithë vendit

Shqipëria

Pediatria e re e Tiranës/ Manastirliu: Investimi do t’i shërbejë jo vetëm Tiranës, por gjithë vendit

Më: 22 prill 2021 Në ora: 13:30
Ogerta Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se Pediatria e re e Tiranës është drejt përfundimit.

Ajo theksoi se është një investim që do t’i shërbejë jo vetëm Tiranës, por gjithë vendit.

“Pediatria e re e Tiranës, një ndërtim modern që ka përfunduar dhe është gati që me mobilimin dhe pajisjen të vihet në funksion të fëmijëve.

Shërbimet përfshijnë reanimacionin pediatrik, me katër salla operacioni të gjitha sipas standarteve sa i përket shërbimeve pediatrike. Kapaciteti është rritur në 500 shtretër, ky investim i shërben jo vetëm Tiranës por gjithë Shqipërisë. Pasi është një qendër reference që ofron shërbime të specializuar”, tha Manastirliu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat