Vrasjet mafioze/ Artan Hoxha zbulon se si “pluhuri i bardhë” përgjaku rrugët e Shqipërisë

Shqipëria

Vrasjet mafioze/ Artan Hoxha zbulon se si “pluhuri i bardhë” përgjaku rrugët e Shqipërisë

Më: 13 maj 2021 Në ora: 22:55
Artan Hoxha

Ditët e fundit, Shqipëria është tronditur nga disa atentate, që vijnë kryesisht nga përplasja mes bandave.

Gazetari investigativ Artan Hoxha shkruan se rrugët e qyteteve kryesore të Shqipërisë, jane kthyer në skena të atentateve mafioze për shkak të përplasjeve të bandave për kokainën.

Hoxha ka publikuar një foto me Roberto Savionon, autorin e “Gamorra”, ndërsa flet për kriminalitetin shqiptar.

“Roberto Saviano:”Shikoje kokainën, do të shohesh pluhur, shiko përmes kokainës e do të shohësh boten”...

Saktësisht më 11 maj 2015, me gazetarin nga Napoli, Roberto Saviano.

Me autorin e “Gomorra”, kemi diskutuar mbi kriminalitetin shqiptar, evolimin e tij, dhe përfshirjen në trafikun ndërkombetar të narkotikeve.

Sot pas 6 vitesh, koha na ka dhënë të drejtë.

Kemi kaluar në një nivel tjetër.

Për këtë shkak rrugët e qyteteve kryesore të Shqipërisë, janë kthyer në skena të atentateve mafioze, që burojnë nga pluhuri i bardhë...”, shkruan gazetari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat