Berisha i thotë me emra: Soros bashkë me këta politikanë hartuan ndarjen e Kosovës

Shqipëria

Berisha i thotë me emra: Soros bashkë me këta politikanë hartuan ndarjen e Kosovës

Më: 10 qershor 2021 Në ora: 22:14
Sali Berisha

Në Çim Peka Live, ish-kryeministri Berisha hodhi edhe një herë akuza kundrejt Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, të cilët në lobimin e Soros dhe mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit, hartuan projektin për ndarjen e Kosovës.

Berisha tha se Parlamentit Europian dhe në Kongresit Amerikan i ka kërkuar hetimin e George Soros.

"Soros është korruptori i madh i politikanëve. Dhe unë këtë e kam denoncuar.  

Unë kam bërë thirrje që Kongresi i SHBA dhe PE  të bëjnë ligje kundër Sorosit.

Është Soros ai që në Beograd hartoi projektin e ndarjes së Kosovës, që filloi të fuqizohej falë lobimit të Vuçiqit, Thaçit dhe Ramës", tha Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat