Balluku: Rama ja doli të korrë një sukses historik me fitoren e mandatit të tretë

Shqipëria

Balluku: Rama ja doli të korrë një sukses historik me fitoren e mandatit të tretë

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 20:28
Belinda Balluku

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku gjatë fjalës së saj në Kongresin e PS-së u shpreh se Edi Rama dhe PS-ja ja dolën të fitojnë dhe një sukses historik me fitoren e mandatit të tretë. Ajo nuk la pa përmendur dhe aeroportin e Kukësit duke e cilësuar si një sfidë që Edi Rama e fitoi kundër të gjithë skeptikëve.

Balluku: "Edi Rama dhe PS ja dolën të fitojnë një sukses historik me fitoren e mandatit të tretë, një sukses i Shqipërisë dhe i shqiptarëve. Ne jemi këtu për të konfirmuar vullnetin e palëkundur që kemi për të ecur përpara me programin dhe vizionin tonë Shqipëria 2030.

Ne krenohemi me punët tona dhe cilësinë. Shqipëria 2030 nuk mund të jetë një vend ku i vetmi transport që ekziston është ai me autoveturë.

Shqipëria i ka të gjitha kushtet të jetë një vend evropian. Ne nuk i njohim justifikimet, nuk lejojmë që investimet të dështojnë apo investitorët të largohen nga Shqipëria. Aeroporti i Kukësit është një sfidë që Edi Rama e fitoi kundër të gjithë skeptikëve. "

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat