Mandati i tretë, Rama: Këshillim Kombëtar me qytetarët, metamorfozë në administratë

Shqipëria

Mandati i tretë, Rama: Këshillim Kombëtar me qytetarët, metamorfozë në administratë

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 20:36
PS

Edi Rama erdhi në këtë 30-vjetor të PS, si kryeministri i parë në histori që ka arritur që të marrë 3 mandate radhazi.

Gjatë fjalës së tij në Kongres ai prezantoi pikat kryesore se si do të jetë qeverisja 2021-2025.

Rama njoftoi krijimin e një institucioni të ri të quajtur Këshillimi Kombëtar për t’u dhënë zë qytetarëve që të shprehen për çështje madhore një herë në vit dhe takimi i parë do të zhvillohet në vjeshtë.

Ai ka paralajmëruar një metamorfozë në administratë, pa ngjyrime politike me studentët më të mirë brenda dhe jashtë vendit, e ndërsa theksoi se do të bëhet një fushatë 1 vjeçare për anëtarësimin e emrave të rinj një PS.  

Rama premtoi se PS nuk do të bëhet mbulesë as “për ministra e deputetë apo drejtora e shefa” nëse drejtësia e re do të kërkojë llogari prej tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat