Zyrtare! Ky është kryetari i ri i PD-së, ja si u ndanë votat mes 4 kandidatëve

Shqipëria

Zyrtare! Ky është kryetari i ri i PD-së, ja si u ndanë votat mes 4 kandidatëve

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 14:38
Kandidatët për kryetar të PD-së

Lulzim Basha është shpallur zyrtarisht fitues në garën për kryetarin e PD.

"Komisioni Zgjedhor i PD ka përmbyllur procesverbalin e rezultatit përfundimtar zyrtar. Kemi administruar 76 kuti. Janë regjistruar të dhënat e dokumentuara në procesverbale. Rezulton që në të gjitha rastet komisionerët kanë firmosur dhe përfaqësuesit e kandidatëve në garë.

Bazuar në të dhënat zyrtare, nga 75 mijë anëtarë kanë  votuar 41 mijë e 97 anëtarë. 413 vota të pavlefshme."

Rezultati:

Fatbardh Kadilli: 781 vota

Edit Harxhi: 983 vota

Agron Shehaj: 6038 vota

Lulzim Basha: 32882 vota

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat