Tërmet pranë kufirit Shqipëri-Greqi

Shqipëria

Tërmet pranë kufirit Shqipëri-Greqi

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 15:11
Foto ilustrim

Një termët është regjistruar pranë kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Tërmeti në fjalë ka qenë me magnitudë 4.0 rihter. Ndërkohë thellësia fokale e tërmetit ka qenë 2 km.

Epiqendra e kësaj lëkundje sizmike ka qenë 13 km në veri të Fillates të Greqisë. Fatmirësisht nga ky tërmet nuk është raportuar për dëme.

Ky tërmet është ndjerë lehtë në disa qytete. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat