Vasili: Rama u detyrua të firmosë marrëveshjen me SHBA-të

Shqipëria

Vasili: Rama u detyrua të firmosë marrëveshjen me SHBA-të

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 17:32
Vasili: Rama u detyrua të firmosë marrëveshjen me SHBA-të

Petrit Vasili ka komentuar marrëveshjen që kryeministri Rama dhe Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken nënshkruan dje në Bruksel për koordinimin e teknologjisë 5G mes SHBA dhe Shqipërisë.

Sipas Vasilit, Rama u detyrua të firmosë këtë marrëveshjes, pasi “ia futën këmbët në një këpucë”.

Ai shkruan se kryeministri po përpiqet të fshehë “armiqësinë ndaj perëndimir dhe adhurimin për lindjen”.

Reagimi i Petrit Vasilit:

“Rama firmosi se i futen kembet ne nje kepuce per 5G!!

Rama per rrjetin 5G doli hapur kunder SHBA dy vjet me pare, bile deklaroi ne FB:

Postimi i Ramës:

“ME TIMON PA TIMON SHOFERI JON OSHT KAMPION” thotë ajo kënga e vjetër, ndërsa këtu jam unë që i jap makinës pa prek timon me dorë…Sot nisi në Shqipëri revolucioni industrial mbi teknologjinë 5G”!

Pra Rama inauguroi dhe promovoi vete fillimin e tij gje qe shqetesoi Ambasaden Amerikane ne Tirane e cila u prononcua ne nentor 2019:

“Rrjeti 5G do të shtrihet shumë shpejt kudo por a keni besim në kompanitë që po ndërtojnë rrjetet 5G? Si mund ta dini se ato nuk do të keqpërdorin të dhënat tuaja?”, shkruante ambasada.

I kerkuam publikisht ne 4 nentor 2019 tu pergjigjej 8 pyetjeve per kete çeshtje kaq serioze dhe kete shqetesim te Ambasades Amerikane.Ketyre pyetjeve Rama ju fsheh sepse afera ishte teper e rende

Sot qe ja kane futur kembet ne nje kepuce Rama u detyrua te firmose marreveshjen per 5G me SHBA.

Asgje nuk harrohet dhe nuk mund te kamulflohet nga propaganda, qe ka si qellim te shuaje nga memorja e publikut armiqesine e Rames ndaj perendimit dhe adhurimin e tij per lindjen!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat