Shembja e ndërtimeve pa leje në bregdet, IKMT “zbarkon” në plazhin e Shëngjinit

Shqipëria

Shembja e ndërtimeve pa leje në bregdet, IKMT “zbarkon” në plazhin e Shëngjinit

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 17:57
Foto ilustrim

Aksioni i Inspektoriatit për Kontrollin dhe Mbrojtjen e Territorit (IKMT) për shembjen e ndërtimeve pa leje ka mbërritur dhe në plazhin e Shëngjinit.

Raportohet se në Lezhë puna ka nisur në zonën e Ranës së Hedhun për të vijuar më pas në të gjithë bregdetin.

Sipas të dhënave, janë rreth 10 objekte në plan për t’u shembur në kuadër të këtij aksioni.

Në mbështetje të IKMT janë dhe policia dhe Inspektoriati Vendor i Bashkisë Lezhë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat