Vasili paralajmëron skenarin e zi: Hapni sytë, Rama po vazhdon shitjen e fshehtë e kufijve detare me Greqinë

Shqipëria

Vasili paralajmëron skenarin e zi: Hapni sytë, Rama po vazhdon shitjen e fshehtë e kufijve detare me Greqinë

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 19:56
Petrit Vasili

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot kryeministri Edi Rama me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili tregon se shitja e fshehtë e kufijve detare nga kryeministri Rama po vazhdon.

Sipas Vasilit, Rama po bën pazar me kufijtë detare të Shqipërisë dhe kjo është e qarte si drita e diellit.

REAGIM I VASILIT

Hapni syte, shitja e fshehte e kufijve detare nga Rama po vazhdon!!!
Edi Rama dhe Kryeministri Micotaqis sot paskan renë dakord të përshpejtojnë negociatat për përfundimin e një marrëveshjeje per dërgimin e dosjes për caktimin e kufijve të Zonave Detare të dy vendeve në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë.
Edi Rama po ben pazar me kufijte detare te Shqiperise dhe kjo eshte e qarte si drita e diellit.
Per deri sa deklarohet pershpejtimi i Negociatave, do te thote qarte, qe keto negociata per nje Marreveshje per te vajtur ne Hage kane filluar dhe ka patjeter nje Grup Negociator qe punon per to.


Po cili qenka ky Grup Negociator qe po punon per Marreveshjen per te shkuar ne Hage?
Kush e ka mandatuar kete Grup Negociator per te bere nje marreveshje per kufijte detare dhe per ti ndare ata ne Hage?
Pse mbahet e fshehte perberja e ketij Grupi Negociator dhe objekti i punes se tij?
Akoma ne fuqi eshte nje tjeter Grup Negociator i ngritur qe ne vitin 2018 per te pergaditur Marreveshjen me Greqine dhe qe ka plotfuqine e Presidentit sikunder Kushtetuta e kerkon, ç’po ndodh me kete Grup?
Cila eshte permbajtja e Marreveshjes politike te arritur ne tetor te deklaruar nga Ministri grek Dendias dhe perse nuk eshte bere publike kjo Marreveshje?
Skenari i zi i Edi Rames per kujfijte detare te Shqiperise perjashton trasparencen e ketyre momenteve kritike prej tij.

Eshte shume e qarte qe Edi Rama po ben nje pazar prej tradhetari ndaj ka shmangur edhe te gjitha institucionet kushtetuese Kuvend dhe President, prandaj nxitoi edhe me farsen e shkarkimit te Presidentit te Republikes.

Por Edi Rama duhet te heqe çdo iluzion nga koka se mund te shese kufijte e Shqiperise brenda nates dhe me nje grup bashibozukesh te vegjel politiko burokratike te cilet pergadisin shkresat e tradhetise.

Reagimi kunder tij per tradhetine e shitjes se kufijve te Shqiperise do te jete i tmerrshem!!

Asnje shqiptar nuk e fal kurre Edi Ramen sepse eshte fjala per kufirin detar te Shqiperise dhe jo per kufirin detar te xhepit dhe interesit te Edi Rames dhe te te gjithe armiqve te Shqiperise !!

Mbrojtja e Sovrantitetit dhe e Integritetit Teritorial te Shqiperise eshte do te mbetet Kauza e te gjitha Kauzave dhe kush i sfidon ato do te thyeje koken!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat