Ambasadorja Yuri Kim publikon foto nga Piramida e Tiranës: Dikur simbol i së kaluarës së errët

Shqipëria

Ambasadorja Yuri Kim publikon foto nga Piramida e Tiranës: Dikur simbol i së kaluarës së errët

Më: 15 qershor 2021 Në ora: 19:29
Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim ka ndarë në rrjetin e saj social Twitter, foto nga piramida e Tiranës.

Kim shkruan se ajo u ndërtua nga diktatura dhe shfaqej si simbol i të kaluarës të errët ndërsa sot sipas saj po kthehet në inkubator për inovatorët.

“Piramida u ndërtua si një festë cinike e diktaturës, që shfaqej për një kohë të gjatë si një simbol i së kaluarës së errët.

Tani, ajo po kthehet – në partneritet mes SHBA dhe Shqipërisë, në një inkubator për inovatorët, në mënyrë që Shqipëria më e mirë dhe e ndritura të formojë një të ardhme të re”, shkruan Yuri Kim në Twitter. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat