PD mbledh sot Kryesinë, zbardhet mesazhi i Bardhit

Shqipëria

PD mbledh sot Kryesinë, zbardhet mesazhi i Bardhit

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 09:47
Foto ilustrim

Pas procesit zgjedhor të 13 qershorit, Partia Demokratike do të mbledhë këtë të premte Kryesinë.

Kryesia e cila do të nisë analizën për zgjedhjet e 25 prillit dhe do të thërrasë Kuvendin Kombëtar më 17 korrik.

Pritet që anëtaret e Kryesisë të vendosin nëse ky Kuvend do të ketë në fokus zgjedhjen e organeve drejtuese të partisë e ndryshimin e Statutit apo jo.

“Të nderuar anëtarë të Kryesisë,

Ditën e premte, datë 18 Qershor 2021, ora 11:00, do të zhvillohet mbledhja e Kryesisë së Partisë, me këtë Rend Dite:

Miratimi i metodologjisë së analizës në nivel Qarku, Dege, Grupseksioni dhe Seksione për maskrën zgjedhore të 25 Prill.

Thirrjen e Kuvendit Kombëtar të Partisë më datë 17 Korrik 2021, dhe miratimi i rendit të ditës së Kuvendit”, është mesazhi që Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi u ka dërguar demokratëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat