Manastirliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Shqipëria

Manastirliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 21:59
Ogerta Manastirliu

Gjatë 24 orëve të fundit në Tiranë, nuk është regjistruar asnjë i infektuar me COVID-19.

Këtë gjë e ka konfirmuar ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në “Twitter”.

Aktualisht në kryeqytetin shqiptar ka 36 raste aktive me virusin, ndërsa në të gjithë vendin, personat e infektuar janë 127.

Sakaq, në një postim të dytë po në “Twitter”, Manastirliu ka treguar se si po vijon ecuria e vaksinimeve në vendin tonë. Aktualisht nga të dhënat e publikuar nga ministrja, Shqipëria, është në kuotën e 871.421 vaksinimeve të kryera.

Vlen për t’u theksuar se Shqipëria, ka siguruar doza të ndryshme vaksinash, e këtë përmendim ato të prodhuara nga kompanitë farmaceutike, Pfizer, Sputnik V, Sinovac dhe AstraZeneca.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat