Sherri për një parakalim/ Autori i plagosjes së dyfishtë, i kërkuar nga Interpoli

Shqipëria

Sherri për një parakalim/ Autori i plagosjes së dyfishtë, i kërkuar nga Interpoli

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 23:39
Sherri për një parakalim/ Autori i plagosjes së dyfishtë, i kërkuar nga Interpoli

Identifikohet autori i plagosjes se dyfishte ne rrugen “Todi Shkurti” ne Tirane.

Policia shpalli ne kerkim shtetasin Aldo Gjini i cili dyshohet se plagosi me arme Jetmir Marashin dhe Altin Gjoken.

Sherri mes tyre ka nisur pas nje parakalimi qe perfundoi ne nje perplasje mes mjeteve te tyre.

Tre te rinjte kane hyre ne nje lokal per te pare kamerat e sigurise se kush e kishte fajin ne aksident por ketu ka nisur nje sherr verbal.

Me tej Aldo Gjini qelloi me arme dy personat duke i lene te plagosur. Rezulton se autori eshte me precedent penal dhe ne kerkim nderkombetar nga Interpoli.

Ne nentor 2020 ai ka tentuar te kryeje nje vrasje ne Luksemburg ndersa ne 2016 ne Itali eshte ndaluar per shperndarje droge bashke me vellain e tij.

Pavaresisht ngritjes se disa postblloqeve, Aldo Gjini nuk eshte kapur nga policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat