Publikimi i raportit përfundimtar të OSBR/ ODIHR, reagon për herë të parë Ambasada Amerikane dhe jep mesazhin e fortë

Shqipëria

Publikimi i raportit përfundimtar të OSBR/ ODIHR, reagon për herë të parë Ambasada Amerikane dhe jep mesazhin e fortë

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 16:08
Ambasada Amerikane në Tiranë

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas publikimit të raportit final të ODIHR mbi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Postimi i plotë:

“Ne kemi mbajtur shënim Raportin Përfundimtar të ODIHR mbi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, i cili ndërtohet mbi bazën e raportit paraprak të 26 prillit.

Nxisim të gjitha institucionet përkatëse që të shqyrtojnë raportin përfundimtar dhe rekomandimet e tij për të përmirësuar më tej zgjedhjet në Shqipëri”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat