Fier/ Zjarr në zonën e Cakranit, digjen qindra rrënjë ullinj, pemë frutore e shkurr

Shqipëria

Fier/ Zjarr në zonën e Cakranit, digjen qindra rrënjë ullinj, pemë frutore e shkurr

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 18:46
Ilustrim

Pak minuta më parë një vatër e re zjarri ka rënë në fshatin Vjosë.

Burime për media, bëjnë me dije se zjarrfikësit e Patosit, janë në vendngjarje dhe në luftë me flakët.

Kjo pasi temperaturat janë të larta dhe në kodra fryn era, duke vështirësuar dhe ndërhyrjen e tyre.

Mësohet se si pasojë e flakëve, janë shkrumbuar qindra rrënjë ullinj, pemë frutore e shkurre.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat