Dalin dyshimet e rënda për 13-vjeçarin që u gjet i vdekur

Shqipëria

Dalin dyshimet e rënda për 13-vjeçarin që u gjet i vdekur

Më: 30 korrik 2021 Në ora: 09:43
Ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Gërnac të Kurbinit.

Një 13-vjeçar me inicialet R. K., është vrarë me armë zjarri në afërsi të banesës së tij. Ishte kryeplaku i fshatit ai që ka telefonuar policinë. Burime bëjnë me dije se viktima bashkë me tre fëmijë të tjerë kanë qenë duke kullotur bagëtitë në mal, e atje kanë gjetur armën.

Raportohet se ata kanë dërguar bagëtitë në stan e kanë nisur të luajnë me armën e gjetur, që për fat të keq, ka qenë e mbushur.

Paraprakisht dyshohet se i mituri ka shkrepur vetë armën dhe si pasojë nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra, duke ndërruar jetë në vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat