Lajm i mirë, pesë gra dhe tre fëmijë shqiptarë lirohen nga kampet e ISIS

Shqipëria

Lajm i mirë, pesë gra dhe tre fëmijë shqiptarë lirohen nga kampet e ISIS

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 15:02
Foto ilustrim

Familjet shqiptare në kampin e ISIS po iu dorëzohen autoriteteve shqiptare.

Lajmi është bërë me dije ditën e sotme nga një gazetar i NBC, i cili ka postuar  në rrjetin social ‘Twitter’ foton e 5 grave dhe tre fëmijëve të cilët do të riatdhesohen nga kampi Roj në vendin tonë.

Po ashtu edhe gazetari i “Le Iene” në Itali, Taulant Kolikaj ka shpërndarë një foto ku shihet i rrethuar nga fëmijët dhe gratë shqiptare që pritet të riatdhesohen.

Image

“Po vjen edhe një tjetër grup. Kënaqësi të angazhohesh në kë kauzë” shkruan Koplikaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat