Alfred Cako parashikon sa vite jetë iu kanë mbetur personave që kanë marrë vaksinën anti-Covid

Shqipëria

Alfred Cako parashikon sa vite jetë iu kanë mbetur personave që kanë marrë vaksinën anti-Covid

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 18:27
Alfred Cako

Konspiracionisti, Alfred Cako ka çuditur me deklaratat e tij, ku thotë se vaksina e COVID është një formë për të ulur numrin e popullsisë në botë.

Sipas tij, më të rrezikuarit janë personat mbi 65-vjeç.

“Njerëzimi do të futet në kontroll nga diktatura dixhitale nëpërmjet vaksinave, të cilat janë të mbushura me përqindje të ndryshme me metale të tilla që krijojnë një elektromangetizëm të trupit, siç janë oksidigrafeni. Në bazë të kësaj përqindieje do të bazohet dhe jetëgjatësia e tyre.

Vaksinat që kanë 20 % oksidigrafeni njerëzit mund të jetojnë deri në 7-8 vjet. Ata që kanë 70 % oksidgrafeni në vaksinat e tyre do të jetojnë ndoshta dhe dy vjet, sidomos në moshat mbi 65-vjeç që janë moshat e pensionistëve që i konsiderojnë si të tepërt pasi marrin pensionet dhe duan ti eliminojnë duke iu futur një përqindje më të madhe këtyre moshave. Gjithashtu ata kanë një rezistencë  dhe imunitet më të vogël ndryshe nga pjesa tjetër”, tha Cako i ftuar në Dosja D.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat