Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat

Shqipëria

Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 07:20
Ilustrim

Sipas MeteoAlb kthjellime dhe temperatura të larta vijojnë të dominojnë në të gjithë Republikën e Shqipërisë gjatë paradites.

Parashikohet që pasditja të lërë me kthjellime bregdetin dhe zonat e ulëta, por vranësira të lehta do të shfaqen në zonat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por rriten në  mesditë duke  u luhatur vlerat ekstremale ditore nga 17°C mëngjesi deri në 41°C mesdita.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim mbi 3 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat