Merr fund situata alarmante me djegien e plehrave në Fier

Shqipëria

Merr fund situata alarmante me djegien e plehrave në Fier

Më: 2 gusht 2021 Në ora: 19:45
Foto ilustrim

Situata në Qytetin e Fierit tashmë i është rikthyer normalitetit, pas disa ditësh të vështira, ku qytetarët u përballen me tymin e mbetjeve që u dogjën disa kilometra nga zonat e banuara.

Pas vendosjes nën kontroll të zjarrit, i cili u mbulua me dhe, tashmë ka nisur transportimi i mbetjeve tek inceneratori i ri i Fierit.

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi, deklaroi se në këtë fushë do të mbillen pemë.

Duke i dhënë fund kësaj problematike shumëvjeçare të djegies së mbetjeve në fushë të hapur, e cila shkaktonte jo pak vështirësi për banorët e këtij qyteti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat