Parashikimi i motit për sot

Shqipëria

Parashikimi i motit për sot

Më: 29 gusht 2021 Në ora: 06:36
Ilustrim

Masat ajrore të paqëndrueshme do të vijojnë të jenë prezente mbi vendin tonë edhe gjatë ditës së dytë të fundjavës, e diela që ka nisur.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak thotë se dita e diel do të jetë me vranësira dhe intervale kthjellimesh.

Reshje shiu pritet të ketë që në orët e para të 24-orëshit në veriperëndim e perëndim. Gradualisht reshjet do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit, hera-herës reshje në formë shtrëngatash kryesisht përgjatë Ultësirës Perëndimore.

Era pritet të fryjë nga veriperëndimi- jugperëndimi me shpejtësi 1 deri në 10 m/sek.

Në fushën termike nuk priten luhatje të ndjeshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat