Shemben edhe dy objekte pa leje në zonën e plazhit Radhimë-Orikum

Shqipëria

Shemben edhe dy objekte pa leje në zonën e plazhit Radhimë-Orikum

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 14:07
Foto ilustrim

Inspektorati i mbrojtjes së territorit vazhdon aksionin për shembjen e ndërtimeve pa leje në zonën e plazhit Radhimë-Orikum.

Në ditën e dytë të operacionit “bregdeti ynë”, IKMT prishi dy objekte.

Ndërsa nuk pati kundërshti nga ana e pronarëve, të cilët u lejuan fillimisht që të boshatisnin ambientet.

Në total në zonën e plazhit të Radhimës dhe Orikumit janë parashikuar të shemben 15 objekte, katër prej të cilave tashme janë prishur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat