“PD është shitur tek Rama”/ Gjekmarkaj kërkon përgjigje nga Ristani: Si zgjidhet çështja me SHBA?

Shqipëria

“PD është shitur tek Rama”/ Gjekmarkaj kërkon përgjigje nga Ristani: Si zgjidhet çështja me SHBA?

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 23:35
Foto

Ish sekretari i përgjithshëm i PD, Arben Ristani ka nxitur debate në studion e “Open” duke thënë se Partia Demokratike është e shitur tek Rama.

Deputeti i PD, Agron Gjekmarkaj iu përgjigj menjëherë duke i kërkuar edhe përgjigjen e pyetjes së si zgjidhjet çështja me SHBA që ka shpallur non grata ish liderin e PD, Sali Berishën.

Pas këtij vendimi, Berisha u përjashtua nga grupi parlamentar i PD, ndaj Ristani tha se zgjidhja e vetme që do t’i jepte është të mos lejonte çështjen të shkonte deri në këtë pikë.

Ristani: Që PD të jetë alternativë, nuk duhet të jetë e shitur.

Gjekmarkaj: Ku e sheh?

Ristani: PD është i shitur tek Rama sepse Basha ka afera drejtpërdrejt me Ramën dhe e ka të organizuar PD ashtu sic ke thënë dhe ti. E ka të organizuar si biznes privat, si pronë private, jo si parti që funksionon mbi rregulla, mbi statute.

Gjekmarkaj: Kemi një orë dhe nuk më thua si zgjidhet çështja me SHBA?

Ristani: Nuk duhet ta kisha lënë çështjen të shkonte deri këtu se keni krijuar një non sense dhe për shqiptarët. Nuk mundet që Berisha të jetë i denjë të përfaqësojë shqiptarët në parlament dhe nuk qenka i denjë të përfaqësojë PD në parlament. Kjo punë do burrë që di të qëndrojë për vlerat demokratike, jo personale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat