Ja si do të jetë moti në fundjavë

Shqipëria

Ja si do të jetë moti në fundjavë

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 07:53
Ilustrim

Kushtet e qendrueshme të motit do të vijojnë edhe kete te shtune Moti parashikohet i kthjellët. Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim 1 deri 8 m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2 deri në 3 ballë.

Temperaturat parashikohen me 7 deri në 32 gradë Celcius në orët e mesditës.

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga masa jarore të ngrohta e të qendrueshme. Moti parashikohet i kthjellët me temperatura në rritje në mesditë.

Sa i përket Kontinentit Europian në lindje të kontinentit dhe në gadishullin Iberik vijojon ndikimi i masave të paqendrueshme me mot hera herës me reshje shiu. Në pjesën tjetër të kontinenet mopti i kthjellët me kalime vranësirash mesatare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat