Vdekjet nga Covid po shtohen/ Manstirliu: Vaksinohuni, mos besoni teoritë konspirative!

Shqipëria

Vdekjet nga Covid po shtohen/ Manstirliu: Vaksinohuni, mos besoni teoritë konspirative!

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 15:04
Foto ilustrim

Shifrat në rritje të humbjeve të jetës dhe të shtruarve në spital duket se po e çojnë në një pikë kritike situatën Covid në Shqipëri më shumë nga sa ajo raportohet.

Kjo mesa duket e ka detyruar ministren e Shëndetësisë të dalë e prekur publikisht këtë të shtunë, e të raportojë edhe një herë atë që na tha komiteti teknik i ekspertëve.

Ministrja e bën thirrje qytetarëve të vaksinohen dhe të mos ndikohen nga idetë konspirative.

Të hënën nis viti i ri shkollor dhe të gjithë mësuesit duhet të paraqesin certifikatën e vaksinimit disa pre të cilëve e kanë siguruar edhe fiktive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat