Dy vëllezër gjirokastritë dhunojnë ish-gruan e njerit prej tyre

Shqipëria

Dy vëllezër gjirokastritë dhunojnë ish-gruan e njerit prej tyre

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 10:01
Foto ilustrim

Dy vëllezer u shpallën në kërkim nga forcat e rendit pasi kanë dhunuar ish-bashkëshorten e njerit prej tyre në një lokal të Gjirokastrës.

Sipas policisë ngjarja ndodhi ditën e shtunë në një bar-kafe në lagjen “18-Shtatori”.

Dy vellëzerit me iniciale F. S. dhe G. S. fillimisht kanë dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht shtetasen O. S.(ish bashkëshortja e shtetasit F. S.).

Më pas ata kanë qëlluar me mjet mprehës dhe dorezë hekuri edhe shtetasin S. G., 33 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Gjirokastër jashtë rrezikut për jetën.

NJOFTIMI I POLICISË

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër shpallën në kërkim shtetasit F. S. dhe G. S.(vëllezër) pasi këta shtetas gjatë mbrëmjes së datës 25.09.2021, në një bar-kafe në lagjen “18-Shtatori”, Gjirokastër kanë dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht shtetasen O. S.(ish bashkëshortja e shtetasit F. S.).

Gjithashtu për motive të dobëta kanë qëlluar me mjet mprehës dhe dorezë hekuri shtetasin S. G., 33 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Gjirokastër jashtë rrezikut për jetën.

Vijon puna intensive për kapjen dhe ndalimin e shtetasve F. S. dhe G. S.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat