Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e mërkurë

Shqipëria

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e mërkurë

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 23:44
Foto ilustrim

Ka nisur kështu moti i paqendrueshëm në vend i cili do të vijojë edhe në ditën e nesërme.

Moti do të nisë me vranësira të përqendruara në pjesën lindore të vendit. Në bregdet moti me kthjellime e vranësira. Gradualisht vranësirat do të dendësohen në të gjithë vendin dhe përkohësisht në zonat jugore, juglindore e lindore do të ketë reshje të dobëta shiu. Në formë të izoluar në juglindje shtrëngata të shkurtra.

Era do të fryjë me drejtim juglindje - veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore. Valëzimi në dete deri në 2 ballë. Temperaturat do të pësojnë rënie si më poshtë:

në zonat malore 12°C deri në 25°C

në zonat e ulëta 14°C deri në 29°C

në zonat bregdetare 17°C deri në 29°C

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat