Alfred Peza: Kam hyrë i pasur në politikë, akuzat nga PD - Bota Sot
Alfred Peza: Kam hyrë i pasur në politikë, akuzat nga PD

Shqipëria

Alfred Peza: Kam hyrë i pasur në politikë, akuzat nga PD

Më: 23 janar 2017 Në ora: 22:16
Deputeti socialist Alfred Peza

Deputeti socialist Alfred Peza e konsideron të sajuar politikisht të gjithë historinë që qarkullon më medie, në lidhje me pasurinë e tij. Duke folur për “Top Story”, ai tha se sulmet ndaj tij janë politike dhe se vijnë nga ana e PD-së për të tërhequr vëmendjen nga hetimi mbi çështjen CEZ.

“Këto ditë ka pasur një zhurmë të madhe për një çështje kaq të madhe si ajo për hetimin e CEZ. Në këtë aferë, një i afërm i ish-kryeministrit Berisha ka tërhequr para kesh nga një bankë plot 7 milionë euro. Dhe, duke qenë ky skandal, Partia Demokratike ka shpikur edhe këtë historinë paralele me emrin tim. Reciprociteti i opozitës ka qenë që hajde shpikim një histori paralele”, ka sqaruar ai.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera