Demiraj: Policia e përfshirë në trafik drogë, Çako të ishte larguar me kohë - Bota Sot
Demiraj: Policia e përfshirë në trafik drogë, Çako të ishte larguar me kohë

Shqipëria

Demiraj: Policia e përfshirë në trafik drogë, Çako të ishte larguar me kohë

Më: 14 janar 2018 Në ora: 10:34
Dritan Demiraj

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj.

Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, është shprehur se 2017-a ka qenë vit i rëndësishëm kundër kanabizimit të vendit, por kjo edhe falë opozitës që ka denoncuar me emra.

Ish-ministri tha se largimi i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako, nga ministri Xhafaj ishte një veprim i mirë, duke e cilësuar atë përgjegjës për gjendjen e krimit në vend.

Dritan Demiraj u shpreh në studio se policia e  shtetit është e politizuar, pasi sipas tij që me ardhjen në pushtet të PS, janë larguar drejtuesit më të aftë që policia ka pasur.

“2017 ka qenë një vit i rëndësishëm në luftën kundër kanabizimit të vendit, kjo për shkak të presionit ndërkombëtar dhe të opozitës në këtë çështje, e cila me emra ka denoncuar raste të rëndësishme.

Përfshirja në trafikun e drogës është një njollë e zezë për policinë, por nuk mund të themi që policia nuk ka punuar mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera